UZMANĪBU!   VEIKALS IR MAINĪJIS ADRESI!   UZMANĪBU!  

Veikals Avotu ielā 2, Rīgā, strādā no pirmdienas līdz sestdienai, ar darba laiku: 12.00-19.00! Svētdienās veikals ir slēgts.

Piegāde uz OMNIVA pakomātiem pa Rīgu/Latviju (3.90 ), uz Lietuvu /Lietuva un Igauniju /Eesti (5.90 ).

Sadzīves audiotehnikas REMONTS un apkope

Jebkurai sadzīves tehnikai ir nepieciešama ne tikai saudzīga lietošana un rūpīga attieksme, bet atkarībā no tehniskās specifikācijas, arī regulāra tehniskā apkope un remonts. Mūsu darbnīca piedāvā jebkādas sadzīves audiotehnikas remontu un tehnisko apkopi. Mūsu darbnīca pieņem remontā jebkura gadagājuma un ražojuma sadzīves audiotehniku. Konsultācijas par tehnikas remontu nav iespējamas ne pa tālruni, ne e-pasta sarakstē. Tikai tad, kad tehnika ir nonākusi pie meistara uz darba galda un ir veikta profesionāla diagnostika, iespējams pateikt, "kas lācītim vēderā" un kas viņam kaiš ...

Remonta vai profilaktiskās apkopes gadījumā, nogādājiet savu tehniku uz mūsu veikalu Brīvības ielā 98, Rīgā, veikala darba laikā. Mūsu speciālisti veiks diagnostiku, kā arī nepieciešamo remontu un apkopi.

NB! Nododot tehniku remontā, ir jāveic 20€ iemaksa par diagnostiku. Pēc veiksmīga remonta, iemaksa par diagnostiku tiek atrēķināta no gala izmaksām. Iemaksa par diagnostiku paliek neatgriežama, ja remonta pabeigšana nav iespējama rezerves daļu trūkuma vai citu objektīvu iemeslu dēļ.  

Veicam arī skaņuplašu adatiņu nomaiņu atskaņotājiem. Nogādājiet veikalā veco adatiņu un mēs piemeklēsim tai atbilstošu nomaiņu. Ja neesat pārliecināti par iespēju noņemt adatiņu, nogādājat pie mums visu atskaņotāju, un mēs parūpēsimies par jaunu adatiņu!
 

    

    

     

 

-  Kad tehnikai nepieciešams remonts?

Pirmā un visdrošākā pazīme, ka tehnikai ir nepieciešams remonts, ir tad, kad acīmredzami vai ausīmdzirdami, kaut kas jau nestrādā! Katrs tehnikas funkciju atteikums vai nekorekta darbība ir signāls tam, ka visdrīzāk jau ir jāmeklē meistara palīdzība. Un līdzīgi kā ar citām analoģiskām dzīves situācijām - nav ieteicams turpināt ekspluatēt tehniku, kurai jau ir konstatētas problēmas. Esošās ķibeles var radīt jaunus defektus, kas var būtiski sadārdzināt atlikto remontu.

 

-  Kad un kādai tehnikai nepieciešama tehniskā apkope?

Ikviens sadzīves tehnikas priekšmets, atrodoties ar cilvēkiem vienā telpā, reguāri saņem savu putekļu devu. Bet atšķirībā no grāmatu plauktiem, stikla virsmām un palodzēm, kuras regulāri tiek slaucītas, tehnikas iekšpusē iekļuvušos putekļus neviens nesavāc. Tiesa, tie tur ir mazākā koncentrācijā. Un tomēr, gadu gaitā tehnikas iekšpusē sakrājas ievērojams putekļu daudzums, kas var izraisīt dažādus darbības traucējumus - gan mehāniskas, gan elektriskas dabas.

Izplatīta parādība ir putekļu un mitruma radīti īssavienojumi, kas daļēji vai pilnībā var traucēt tehnikas darbību. Netīrumi izraisa slēdžu, kontaktu, potenciometru darbības traucējumus. Daudzu mehānisku pogu, slēdžu, zobratu, rullīšu, vadotņu nevainojamu darbību nodrošina smērviela. Gadu gaitā tā var būt kalpojusi par "magnētu" putekļiem, un ar laiku zaudējot savas pozitīvās īpašības pārvēršas par problēmu cēloni. Ja aparātā ir mehāniskas un kustīgas detaļas, kas saistītas ar gumijas siksniņām vai plastmasas zobratiņiem, arī šādām detaļām ir dabisks nolietojums un nepieciešamība pēc jaunām rezerves daļām. Tehniskā apkope ir nepieciešama ik vienai tehnikas vienībai.

 

-  Kādai tehnikai remonts var būt nelietderīgs vai nesamērīgi dārgs?

Diemžēl, ir tehnikas kategorijas, kurām remonts ir neiespējams, vai ir nesaprātīgi dārgs. Pēdējo divdesmit gadu laikā audiotehnikas ražošanā spilgti izpaužas ekonomijas un racionalizācijas "ēnas puses". Lai samazinātu ražošanas un gala pārdošanas izmaksas, daudzi tehniskie mezgli un materiāli tiek aizstāti ar ekonomiskākiem risinājumiem. Tā top vairums lētas masveida sadzīves tehnikas. Tas tiek darīts, lai varētu pēc iespējas lētāk un vairāk pārdot. Bet problēmu gadījumā, ražotājam garantijas vietā ir izdevīgāk piedāvāt lētu "jaunāku un 'vēl labāku' kaut ko", nekā savlaicīgi tērēt resursus un paredzēt tehnoloģiski saprātīgu remonta risinājumu. Rezultātā var gadīties, ka lētais aparāts nav paredzēts remontam - korpusa daļas un mezgli nav saskrūvēti, bet sapresēti.

Savienojošie vadi un kabeļi ir tieši tik īsi, lai mehāniski tos savienotu, un tikai tik plāni, lai kādu brīdi kalpotu.  Izmantotie materiāli nav paredzēti "uz mūžu", bet gan tikai, lai izdzīvo likumdošanā paredzēto minimāli obligāto divu gadu mūžu... bet pat tas ne vienmēr izdodas - plāni vadiņi pārtrūkst, kustīgas detaļas ātri nolūzt, "neparedzētu" ekspluatācijas apstākļu dēļ kaut kas "nomirst"! ...un sliktā ziņa ir tāda, ka šādai tehnikai remonta vajadzībām paterētais darba laiks var izmaksāt dārgāk nekā tāds pats jauns "plastilīna klucis" maksā veikalā, jo remonts, būtībā, ir profesionāla meistara dārgs darba laiks.

Otra tehnikas kategorija, kuras remonta lietderība ir zem lielas jautājuma zīmes, tā ir vecā padomju laiku tehnika. Atklāti runājot, pārsvarā tā nav augstvērtīgākā tehnika. Par šādas tehnikas remontu visvienkāršāk ir pateikt līdzībā. Var saremontēt Žigulīti, bet var gadīties, ka tā remontā ir jāiegulda viens Golfiņš! Tad tehnikas saimniekam pašam sev jāatbild uz jautājumu - "Vai es gribu Žigulīti Golfiņa vērtībā, vai tomēr prātīgāk ir uzreiz ņemt Golfiņu!?" Neviens nenoniecina sentimenta un nostaļģijas devu, kas nāk līdzi ar vēlmi "atdzīvināt" kādu senu istabas biedru, kas ilgi nav bijis uzmanības centrā. Un tieši tāpēc mēs strādājam ar šādu tehniku. Tomēr brīdinot par iespējamām izmaksām un kvalitātes "zemūdens akmeņiem".

 

Un daži padomi - ko darīt, un ko kategoriski nedarīt!

Meistaram uz galda bieži nonāk tehnika, kuru "kāds jau ir mēģinājis labot". Rezultātā redzam neprofesionālas rīcības sekas - "kaut kas pēkšņi nolūza", "ne ar to ieeļļoja", "netīšām sanāca īssavienojums". Laba drauga padoms, ka "WD-40 atrisina visu", realitātē bieži sabojā elektroniskās komponentes. Lai gan sākotnēji ir bijis efekts, jau pēc neilga laika problēmas atgriežas, un tās ir izraisījušas domino efektu - detaļa, ko profesionāls meistars varētu vēl salabot, nu ir jāmaina. WD-40 NAV PAREDZĒTS elektronikas un smalkas tehnikas remontam! Pēc nožūšanas tā agresīvais sastāvs veicina kontaktvirsmu koroziju un neatgriezeniskus bojājumus.

Padomju laikos uz katra ielas laternas staba un elektrības būdiņas bija uzraksts: "Не уверен, не влезай!", jeb latviešu valodā - "Ja neesi pārliecināts, nelien!". Tas pats attiecas uz jebkādu tehniku. Ja neesi pārliecināts par to, ko vēlies darīt - nedari! Jo netīšām var sanākt vēl sliktāk. Un te pat nav loterija "50 pret 50"! Pozitīvo iznākumu, ar paliekošu ilgtermiņa rezultātu, tikpat kā nav...

Lietotājs pats var nomainīt tikai tās detaļas, kuras ražotājs ir norādījis kā detaļas ir ierobežotu izmantošanas resursu un ir obligāti maināmas. Līdzīgi kā automašīnas riteņi, skaņuplašu atskaņotāju adatiņām ir ierobežots mūžs un pēc zināma "nobraukuma" to ir jāmaina. Sekojot ražotāja instrukcijām to var izdarīt praktiski ik viens. Ar piebildi, ja maiņai ir atrasta pareiza, atbilstoša adatiņa.

 

"Lietotājam parastajam" būtu svarīgi, pirms ekspluatācijas, iepazīties ar tehnikas īpašībām un lietošanas aspektiem, kā arī ievērot ražotāja rekomendācijas par tehnikas ikdienas lietošanu un apkopi. Neizmantot sadzīves ķīmiju, kas nav paredzēta konkrētās tehnikas apkopei.
 

Kategorisks NĒ:

  • Neuzsākt pastāvīgu remontu, ja neesat pārliecināts par rezultātu!
  • Neatskrūvēt, neizjaukt, neatvērt tās tehnikas vietas un detaļas, kur lietotāja piekļuve nav paredzēta!
  • Neizmantot neatbilstošas rezerves daļas!
  • Neizmantot neatbilstošu tehnisko ķīmiju! Kategorisks NĒ - WD-40
  • "Не уверен, не влезай!" ;)